آموزش و یادگیری در هر پایه تحصیلی روش‌های خاص خود را دارد. والدین باید با توجه به سن و پایه تحصیلی دانش‌آموزان از روش‌های مناسبی برای آموزش آن‌ها استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین پایه‌های دوره ابتدایی کلاس پنجم دبستان است. آموزش این پایه از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا دانش‌آموزان از حال و هوای ترس از مدرسه رها شده‌اند و خود را برای دوره‌های بعدی آماده می‌کنند. شما به عنوان والدین چگونه می‌توانید به کودکان خود در این پایه کمک کنید؟ ما در این مطلب روش‌های آموزشی کلاس پنجم دبستان را همراه با آموزش اجی مجی به شما توضیح می‌دهیم.

کلاس پنجم دبستان

آموزش های سنتی و قدیمی را فراموش کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در آموزش کلاس پنجم دبستان باید به آن توجه داشته باشید تغییر آموزش است. شما نمی‌توانید از دانش‌آموزان این پایه انتظار داشته باشید تمامی مسائل و مفاهیم را با روش‌های سنتی آموزش ببینند. دانش‌آموزان پایه پنجم معمولا با تلفن همراه و لپ تاپ بازی می‌کنند. آن‌ها با تمامی روش‌های آموزشی آشنا هستند و در صورت داشتن سوالی بلافاصله به گوگل مراجعه می‌کنند. بنابراین والدین باید برای آموزش آن‌ها روش‌های سنتی را کنار بگذارند و از روش‌های جدید آموزشی استفاده کنند.

تمرین و تکرار حرف اول و آخر را می‌زنند

دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان سن کمی ندارند و بدون ترس و استرس به مدرسه می‌روند. بنابراین والدین نباید نگران این موضوع باشند. یکی از مهم‌ترین مواردی که والدین برای یادگیری دانش‌آموزان در این پایه باید استفاده کنند، تمرین و تکرار است. تمرین و تکرار برای دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان از اهمیت زیادی برخوردار است. مباحث درسی در این پایه دشوارتر شده است و دانش‌آموزان تنها با یادگیری در کلاس نمی‌توانند مباحث را در ذهن خود نگه دارند.

زمانی‌که کودکان از مدرسه به خانه باز می‌گردند یک زمان مشخص برای استراحت آن‌ها تعیین کنید. یکی از نکاتی که می‌تواند پایه دانش‌آموزان کلاس پنجم دبستان را قوی کند، تمرین و تکرار در همان روز است. بنابراین همراه با آن‌ها 1 ساعت به مرور درس‌های آن روز بپردازید. دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان نیز مانند سایر کودکان نیازمند همراهی شما هستند. ساعاتی را برای فرزندان خود در نظر بگیرید و مباحث آن روز را با کودکان تمرین کنید.

دانش‌ آموزان پایه پنجم دبستان چه مواردی را یاد می‌گیرند؟

دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان معمولا مابین سنین 11 و 12 سال هستند. این دانش‌آموزان حتما باید در محیط خانه نیز برای آموزش و یادگیری آماده شوند. والدین می‌توانند در محیط خانه آموزش‌هایی مانند ریاضی، خواندن و نوشتن را در اختیار کودکان قرار دهند. شما می‌توانید قبل از شروع مدرسه در مورد مباحثی مانند هندسه، علوم و …. با دانش‌آموزان کار کنید. دانش‌آموزان کلاس پنجم دبستان معمولا باید مسائل زیر را به خوبی بلد باشند:

 • آشنایی با جدول تناوبی
 • آشنایی با ضرب و جداول ضرب
 • آشنایی با مفاهیم شباهت، تقارن و …
 • آشنایی با قواعد زبان فارسی
 • و …

تمامی این مباحث باید حتما توسط والدین بررسی شوند. والدین باید از این موضوع مطمئن باشند که کودکان این موضوع‌ها را بلدند. اگر فرزندان شما در هر کدام از این مسائل دچار اشتباه شدند به راحتی با آموزش‌های مجازی و از راه دور می‌توانید مباحث را به آن‌ها توضیح بدهید.

برنامه‌ریزی را در اولویت اول قرار دهید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که والدین باید به دانش‌آموزان پایه پنجم یاد دهند، برنامه‌ریزی دقیق است. دانش‌آموزان باید تمامی تکالیف خود را با توجه به برنامه‌ریزی انجام دهند. والدین می‌توانند به کودکان خود برای برنامه‌ریزی کمک کنند. اگر می‌خواهید دانش‌آموزان عملکرد مناسبی داشته باشند برنامه آن‌ها را به صورت زیر تنظیم کنید:

 • دانش‌آموزان بعد از برگشتن از مدرسه باید به مدت زمان لازم استراحت کنند.
 • تغذیه و استراحت مناسب را فراموش نکنید.
 • 1 ساعت برای آن‌ها زمان مشخص کنید تا درس‌های همان روز را مطالعه کنند.
 • برنامه‌های درسی روز بعد را همراه با آن‌ها مطالعه کنید و اگر تمرین یا درسی برای فردا دارند آن‌ها را به تمرین و تکرار تشویق کنید.
 • همراه با آن‌ها مسائل را در یک مدت زمان مشخص حل کنید.
 • پس از درس و مطالعه به آن‌ها اجازه دهید بازی کنند و به نحوی سرگرم شوند.

4 راه برای ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان کلاس پنجم دبستان

1) یک فضای آرام برای درس خواندن آماده کنید

برخی از والدین فکر می‌کنند درس خواندن تنها رمز موفقیت در یادگیری است. اما آن‌ها به یک نکته توجه نمی‌کنند! درس خواندن و یادگیری به عوامل بسیار زیادی بستگی دارند. والدین باید برای این که دانش‌آموزان درس را بهتر یاد بگیرند یک محیط آرام برای آن‌ها در خانه آماده کنند. اگر می‌خواهید فرزندان شما به خوبی درس‌ها را یاد بگیرند و با تمرکز بهتری مطالب را متوجه شوند یک فضای آرام در اختیار آن‌ها قرار دهید.

2) درس‌ها را از زبان کودکان گوش کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای آموزش دانش‌آموزان کلاس پنجم دبستان از آن استفاده کنید، گوش دادن به آن‌هاست. بله شما باید از فرزندان خود بخواهید مفاهیم و مسائلی را که در مدرسه یا خانه بعد از تکالیف یاد گرفته‌اند به شما توضیح دهند. این موضوع موجب می‌شود که کودکان نه تنها اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند بلکه درس‌ها را تمرین و تکرار کنند. اگر هنگام گوش دادن به آن‌ها متوجه اشتباهی شدید باید بعد از به اتمام رسیدن حرف آن‌ها درس را دوباره توضیح دهید.

3) علاقه کودکان را پیدا کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که انگیزه دانش‌آموزان دوره ابتدایی را افزایش می‌دهد، توجه به علاقه آن‌هاست. به عنوان مثال می‌توانید از کودکان بپرسید به چه کتاب‌ها یا بازی‌هایی علاقه دارند. شما می‌توانید علایق آن‌ها را پیدا کنید و همراه با درس خواندن آن‌ها را به برای پیگیری علایق خود تشویق کنید.

4) آن‌ها را سرزنش یا دعوا نکنید

دانش‌آموزان دوره ابتدایی معمولا با کوچک‌ترین مشکلی ناامید می‌شوند و علاقه خود را به درس خواندن از دست می‌دهند. بنابراین والدین نقش مهمی در این مسیر دارند. به هیچ عنوان کودکان خود را به خاطر نمره کم سرزنش نکنید. به خاطر اینکه درس‌ها را یاد نمی‌گیرند آن‌ها را دعوا نکنید. شما باید با آن‌ها همراه شوید و با دلسوزی آن‌ها را همراهی کنید.

استفاده از روش‌های جدید آموزشی با اجی مجی

یکی از مهم‌ترین نکات برای آموزش دانش‌آموزان کلاس پنجم دبستان استفاده از روش‌های آموزشی جدید است. اجی مجی با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی تمامی درس‌های پایه پنجم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. شاید این سوال برای شما پیش آید که روش‌های اجی مجی چرا متفاوت است و چه مزایایی دارد؟

1) تصاویر و انیمیشن

اجی مجی با روش‌های جدید آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که اجی مجی برای آموزش پایه پنجم دبستان از آن استفاده می‌کند، تصاویر و انیمیشن است. تمامی درس‌های این پایه با تصاویر آموزش داده می‌شود. تصاویر و انیمیشن‌ها به صورت بلندمدت در ذهن دانش‌آموزان باقی می‌مانند. همین موضوع موجب می‌شود دانش‌آموزان پس از مشاهده درس‌ها به سختی مفاهیم را فراموش کنند.

2) تدریس جذاب

مدرسین پایه پنجم دبستان از میان بهترین معلمان کشور انتخاب شده‌اند. تمامی مدرسین اجی مجی معلمان نمونه کشوری هستند که هر کدام روش‌های ابتکاری خاصی برای تدریس دارند. درس‌های کلاس پنجم دبستان اجی مجی نیز توسط معلمان مختلف در این موسسه آموزش داده می‌شود. تمامی تدریس‌ها جذاب هستند و دانش‌آموزان به راحتی می‌توانند درس‌ها را یاد بگیرند.

چگونه با ترس از مدرسه در کودکان رفتار کنیم؟

2) تدریس جذاب

مدرسین پایه پنجم دبستان از میان بهترین معلمان کشور انتخاب شده‌اند. تمامی مدرسین اجی مجی معلمان نمونه کشوری هستند که هر کدام روش‌های ابتکاری خاصی برای تدریس دارند. درس‌های کلاس پنجم دبستان اجی مجی نیز توسط معلمان مختلف در این موسسه آموزش داده می‌شود. تمامی تدریس‌ها جذاب هستند و دانش‌آموزان به راحتی می‌توانند درس‌ها را یاد بگیرند.

3) بازی و سرگرمی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج‌های پنجم کلاس دبستان اجی مجی، آموزش همراه با بازی و سرگرمی است. این بدین معنی است که دانش‌آموزان همراه با آموزش مطالب، بازی می‌کنند و سرگرم می‌شوند. تمامی کودکان علاقه دارند که بازی کنند. بنابراین اجی مجی از این فرصت استفاده می‌کند و با آن‌ها بازی می‌کند و درس‌ها را به آن‌ها آموزش می‌دهد. این موضوع موجب می‌شود کودکان با علاقه زیادی پای پکیج‌ها بنشینند و درس‌ها را یاد بگیرند.

4) راه‌های ساده

درس‌هایی مانند ریاضی و علوم در کلاس پنجم دبستان بسیار دشوار هستند. معمولا دانش‌آموزان نمی‌توانند این درس‌ها را یاد بگیرند و نمرات کمی در این درس‌ها دارند. اما اجی مجی این مشکل را به صورت کامل حل کرده است. تمامی درس‌ها و موضوع‌های سخت پایه پنجم دبستان با روش‌های آسان به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. این مفاهیم ساده هستند و دانش‌آموزان بدون مشکل آن‌ها را یاد می‌گیرند.

معلم های اجی مجی

درس‌های کلاس پنجم دبستان

اگر می‌خواهید دانش‌آموزان کلاس پنجم دبستان درس‌ها را بهتر یاد بگیرند باید به سراغ پکیج‌های آموزشی اجی مجی بروید. این پکیج‌ها به صورت آموزش از راه دور هستند و کودکان به راحتی در هر زمانی می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند. درس‌های کلاس پنجم دبستان که اجی مجی آن‌ها را تدریس می‌کند عبارتند از:

 • ریاضی پنجم دبستان
 • علوم پنجم دبستان
 • مطالعات اجتماعی پنجم دبستان
 • فارسی پنجم دبستان
 • هدیه های آسمان پنجم دبستان

1) ریاضی پنجم دبستان اجی مجی

ریاضی پنجم دبستان بدون شک یکی از سخت‌ترین درس‌های کلاس پنجم دبستان است. اما به هیچ عنوان نگران نباشید ! آموزش‌های اجی مجی برای این درس به قدری ساده و آسان هستند که دانش‌آموزان به درس ریاضی علاقمند می‌شوند. خانم نیلوفر قهرمانی که یکی از برترین مدرسان کشور است درس ریاضی را برای دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان تمامی مسائل ریاضی را همراه با بازی و سرگرمی تنها در 4 حلقه دی وی دی یاد می‌گیرند. موضوع‌هایی که در این دی وی دی ها مطرح می‌شود همانند سرفصل‌های کتاب درسی است. دانش‌آموزان برای ریاضی پایه پنجم دبستان موضوع‌ها زیر را یاد می‌گیرند:

 • عدد نویسی و الگوها
 • کسر
 • نسبت، تناسب و درصد
 • تقارن و چند ضلعی‌ها
 • عددهای اعشاری
 • اندازه‌گیری
 • آمار و احتمال

2) علوم پنجم دبستان اجی مجی

ریاضی و علوم جزو درس‌هایی هستند که دانش‌آموزان معمولا ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار نمی‌کنند. این درس‌ها سخت هستند و معمولا دانش‌آموزان نمرات کمی در این درس‌ها می‌گیرند. اجی مجی علوم پنجم دبستان را به صورتی تدریس می‌کند که دانش‌آموزان به راحتی بهترین نمره را کسب کنند. تمامی مباحث علوم پنجم دبستان به صورت تصویری و با استفاده از انیمیشن آموزش داده می‌شود. این موضوع موجب می‌شود که مباحث به صورت بلند مدت در ذهن دانش‌آموزان جای بگیرد. علوم پنجم دبستان توسط زهرا بلیوند تدریس می‌شود و دانش‌آموزان در 1 حلقه دی وی دی تمامی موضوع‌های علوم را یاد می‌گیرند. درس‌های علوم پنجم دبستان اجی مجی با توجه به سرفصل‌های کتاب عبارتند از:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: ماده تغییر می‌کند
 • درس سوم: رنگین کمان
 • درس چهارم: برگی از تاریخ زمین
 • درس پنجم: حرکت بدن
 • درس ششم: چه خبر؟ (۱)
 • درس هفتم: چه خبر؟ (۲)
 • درس هشتم: کارها آسان می شود (۱)
 • درس نهم: کارها آسان می شود (۲)
 • درس دهم: خاک با ارزش
 • درس یازدهم: بکارید، بخورید
 • درس دوازدهم: از ریشه تا برگ

3) مطالعات اجتماعی کلاس پنجم دبستان اجی مجی

یکی دیگر از درس‌های نسبتا آسان کلاس پنجم دبستان، مطالعات اجتماعی است. اجی مجی توسط مریم احمد پور این درس را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان پایه پنجم همراه با یادگیری مفاهیم نه تنها بازی می‌کنند بلکه سرگرم نیز می‌شوند. اجی و مجی در این پکیج‌ها سوالات احتمالی دانش‌آموزان را می‌پرسند و خانم احمد پور به این سوالات پاسخ می‌دهد. مطالعات اجتماعی پنجم دبستان از 2 حلقه دی وی دی آماده شده است و درس‌های زیر را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد:

 • فصل اول: زندگی با دیگران
 • فصل دوم: سرزمین ما
 • فصل سوم: زندگی در نواحی دیگر جهان
 • فصل چهارم: زیارت مکان های مقدس
 • فصل پنجم: ایران بعد از اسلام

4) فارسی کلاس پنجم دبستان اجی مجی

فارسی پنجم دبستان اجی مجی نیز با جدیدترین روش‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان قرار می‌گیرد. مدرس فارسی پنجم دبستان اجی مجی خانم اکرم دمرچلی است که با روش‌های ابتکاری، درس‌های فارسی پنجم دبستان را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. فارسی پنجم دبستان اجی مجی در 3 حلقه دی وی دی آماده شده است و دانش‌آموزان می‌توانند همانند کتاب‌ درسی، سرفصل‌های زیر را مطالعه کنند:

 • ستایش
 • فصل اول: آفرینش
 • فصل دوم: دانایی و هوشیاری
 • فصل سوم: ایران من
 • فصل چهارم: نام آوران
 • فصل پنجم: راه زندگی
 • فصل ششم: علم و عمل
 • نیایش

5) هدیه های آسمان کلاس پنجم دبستان اجی مجی

هدیه های آسمان پنجم دبستان اجی مجی یکی دیگر از پکیج‌هایی است که اجی مجی در اختیار دانش‌آموزان پای پنجم ابتدایی قرار می‌دهد. هدیه های آسمان پنجم دبستان در 2 حلقه دی وی دی آماده شده است و توسط خانم مریم احمد پور تدریس می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند در این پکیج‌های تمامی درس‌ها را با استفاده از تصاویر و انیمیشن آموزش ببینند. درس‌های هدیه های آسمان پنجم دبستان به شرح زیر هستند:

 • درس اول: دسته گلی از آسمان
 • درس دوم: تنها او
 • درس سوم: بانویی که یک سوره قرآن به نام اوست
 • درس چهارم: از نوزاد بپرسید!
 • درس پنجم: گل صد برگ
 • درس ششم: مال مردم
 • درس هفتم: رنگین‌کمان جمعه
 • درس هشتم: دو نامه
 • درس نهم: یک جهان جشن
 • درس دهم: در ساحل دجله
 • درس یازدهم: سرو سربلند سامرا
 • درس دوازدهم: خورشید پشت ابر
 • درس سیزدهم: کوچک‌های بزرگ
 • درس چهاردهم: بزرگ مرد تاریخ
 • درس پانزدهم: بهمن همیشه بهار
 • درس شانزدهم: روزنامه‌های دیواری
 • درس هفدهم: این‌ها و آن‌ها

هدیه رایگان اجی مجی به دانش‌آموزان کلاس پنجم دبستان

اجی مجی برای اینکه والدین با خیال راحت‌تری پکیج‌های اجی مجی پایه پنجم دبستان را انتخاب کنند، یک هدیه رایگان در اختیار دانش‌آموزان این پایه قرار می‌دهد. والدین می‌توانند پکیج رایگان پنجم ابتدایی اجی مجی را تنها با پرداخت هزینه پست در اختیار داشته باشند. این پکیج به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و ۲۰ درصد از محتوای هر درس در این پکیج قرار دارد. این بدین معنی است که دانش‌آموزان می‌توانند ۲۰ درصد از محتوای تمام درس‌های کلاس پنجم دبستان را به صورت رایگان در اختیار داشته باشند.  برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد محصولات و تخفیف‌های اجی مجی داشته باشید به صفحه اینستاگرام اجی مجی مراجعه کنید.

پکیج رایگان پنجم دبستان اجی مجی

سوالات متداول در مورد آموزش کلاس پنجم دبستان اجی مجی

1) پکیج های کلاس پنجم دبستان اجی مچی به چه صورتی هستند؟

این پکیج‌ها قابل استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ هستند.

2) پکیج‌ های کلاس پنجم دبستان اجی مجی کدام درس‌های پایه پنجم را آموزش می‌دهند؟

پکیج های کلاس پنجم دبستان شامل تمامی درس‌های پایه پنجم هستند.

3) قیمت پکیج‌ های پایه پنجم دبستان چقدر است؟

شما می‌توانید برای مشاهده قیمت پکیج‌ها به صفحه محصولات پایه پنجم دبستان اجی مجی مراجعه کنید.

فهرست