نحوه آموزش دانش آموزان در کلاس سوم دبستان (معرفی روش‌های جدید)

 1. اجی مجی
 2. اجی مجی
 3. نحوه آموزش دانش آموزان در کلاس سوم دبستان (معرفی روش‌های جدید)

آموزش دوران ابتدایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. دانش‌آموزان ابتدایی باید از همان ابتدای تحصیل با یک پایه قوی وارد مراحل بعدی آموزش شوند. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان کمی با شرایط و محیط آموزشی آشنا شدند و دردسرهایی مانند درس نخواندن در آن‌ها کمتر شده است. اما باز هم مشکلاتی برای آموزش دانش‌آموزان در کلاس سوم دبستان وجود دارد.

یکی از مشکلاتی که والدین و معلمان با آن مواجه هستند سنتی بودن روش آموزشی است. دانش‌آموزان دیگر علاقه‌ای به درس خواندن با روش‌های سنتی ندارند و به دنبال روش‌های جدید هستند. بنابراین آموزش با روش‌های سنتی دیگر جایی در میان کودکان دوره ابتدایی ندارد. اما چگونه می‌توان با بهترین روش‌‌ها دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان را آموزش داد؟ تیم محتوای اجی مجی در این مطلب بهترین روش‌ها را به والدین عزیز معرفی می‌کند تا با استفاده از آن‌ها دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی بیشتر به درس خواندن علاقمند شوند.

کلاس سوم دبستان

علاقه کودکان را برای آموزش بهتر پیدا کنید

دانش‌آموزان سوم ابتدایی مشکلات کمتری نسبت به دو پایه اول و دوم دبستان دارند. این دانش‌آموزان با محیط مدرسه و آموزش آشنا شدند. بسیاری از آن‌ها با علاقه مسائل و مباحث را یاد می‌گیرند و برخی از آن‌ها هنوز رابطه خوبی با درس خواندن ندارند. بنابراین والدین برای آموزش دانش‌آموزان در پایه سوم دبستان باید دست به کار شوند.

اولین نکته‌‌ای که باید به آن توجه کافی داشته باشید پیدا کردن علاقه کودکان است. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان در سنی قرار دارند که به بازی‌ها یا کتاب‌های خاصی علاقه دارند. والدین باید علائق کودکان خود را پیدا کنند و با توجه به آن‌ها از روش‌های آموزشی استفاده کنند.

به عنوان مثال اگر فرزند شما علاقه دارد نقاشی کند شما باید برای او آموزش‌های نقاشی تهیه کنید. این موضوع موجب می‌شود کودکان شروع به یادگیری کنند. شروع به یادگیری در کودکان با سنین کم موجب می‌شود که آن‌ها برای یادگیری آماده شوند. اگر کودکان شما در کلاس سوم دبستان هنوز علاقه‌ای به یادگیری و درس خواندن ندارند از این روش موثر می‌توانید استفاده کنید.

بازی، حرف اول را در آموزش کلاس سوم دبستان می‌زند

والدین عزیز یکی از نکاتی که به هیچ عنوان نباید آن را فراموش کنید آموزش کودکان با بازی است. کودک شما در بهترین دوران زندگی خود قرار دارد. بنابراین آن‌ها را مجبور نکنید صبح تا شب تنها درس بخوانند و مطالب آموزشی یاد بگیرند. زمان مشخصی را تعیین کنید تا آن‌ها بازی کنند و سرگرم شوند. کودکانی که در تمامی اوقات مشغول درس خواندن هستند بعد از یک زمان خاص دیگر علاقه‌ای به درس خواندن نشان نمی‌دهند. بنابراین برای آموزش دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان سعی کنید با آن‌ها بازی کنید و زمان‌هایی را برای سرگرمی آن‌ها اختصاص دهید.

چگونه می توان ضریب هوشی کودکان را افزایش داد؟

به نظر شما ضریب هوشی کودکان اکتسابی است یا ذاتی؟ پاسخ‌های زیادی برای این سوال وجود دارد. بسیاری از متخصصان ضریب هوشی را اکتسابی می‌دانند. اما متخصصان دیگری نیز معتقدند که ضریب هوشی را می‌توان با راه‌های بسیار آسان در کودکی افزایش داد. اجی مجی در این مطلب به شما راه‌هایی را معرفی می‌کند تا با استفاده از آن ضریب هوشی فرزندان خود را افزایش دهید.

برای آموزش دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان از روش‌های جدید استفاده کنید

نسل جدید دیگر از روش‌های سنتی و قدیمی برای آموزش استفاده نمی‌کند. در واقع می‌توان گفت نسل جدید هیچ علاقه‌ای به روش‌های سنتی ندارد. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان از نسلی هستند که با لپ تاپ و موبایل سرگرم می‌شوند و با آن‌ها بازی می‌کنند. بنابراین روش‌های قدیمی برای این دانش‌آموزان اثر بخش نیست. خب والدین چه کاری باید انجام دهند؟

والدین می‌توانند از روش‌های جدید آموزشی استفاده کنند. یکی از بهترین روش‌های آموزشی جدید که والدین می‌توانند برای آموزش کودکان در دوران ابتدایی از آن استفاده کنند، اجی مجی است. اجی مجی یک موسسه آموزشی است که برای هر پایه ابتدایی پکیج‌های آموزشی منحصربه‌فرد تولید کرده است. اما اجی مجی چیست و والدین چرا باید از اجی مجی استفاده کنند؟ با ماه همراه باشید تا با آموزش دبستان اجی مجی بیشتر آشنا شوید.

درس‌های کلاس سوم دبستان

دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان در مقایسه با دو پایه قبلی اول و دوم دبستان، درس‌های زیادی یاد گرفته‌اند و در پایه سوم دبستان موضوعات مختلف و بیشتری را آموزش می‌بینند. دانش‌آموزان برای اینکه نمرات خوبی در این پایه کسب کنند باید به صورت روزانه، مرور و تمرین داشته باشند. دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان درس‌های زیر را باید در پایه سوم مطالعه کنند:

 • علوم سوم دبستان
 • فارسی سوم دبستان
 • مطالعات اجتماعی سوم دبستان
 • هدیه‌های آسمان سوم دبستان
 • دست ورزی سوم ابتدایی اجی مجی
 • ریاضی سوم دبستان اجی مجی

تمامی دروس کلاس سوم دبستان در اجی مجی با روش‌های آموزشی جدید ارائه شده است و دانش‌آموزان می‌توانند تمامی دروس را همراه با بازی و سرگرمی یاد بگیرند.

آموزش کلاس سوم دبستان اجی مجی

اجی مجی برای تمامی دانش‌آموزان پایه اول تا ششم ابتدایی محصولات و پکیج‌های ویژه‌ای آماده کرده است. والدین همیشه نگران منابع آموزشی هستند که برای کودکان خود استفاده می‌کنند. شاید بسیاری از والدین با این سوال مواجه شوند که چرا برای آموزش دانش‌آموزان در کلاس سوم دبستان باید از اجی مجی استفاده کرد؟ ما در قسمت زیر پاسخ‌های قانع کننده‌ای را به والدین عزیز ارائه می‌دهیم.

استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های آموزشی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج‌های اجی مجی برای دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان، استفاده از انیمیشن و تصاویر است. اجی مجی برای تمامی درس‌های کلاس سوم دبستان از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند آموزش با انیمیشن استفاده می‌کند. دانش‌آموزان با استفاده از انیمیشن‌ها تمامی موضوع‌ها و درس‌ها را یاد می‌گیرند. این بدین معنی است که دانش‌آموز به طور مثال یک موضوع ریاضی را با استفاده از یک انیمیشن مشخص یاد می‌گیرد.

آموزش و یادگیری با انیمیشن دو مزیت بسیار مهم دارد. مزیت اول این است که کودکان حوصله‌شان سر نمی‌روند و همراه با آموزش مطالب به نوعی انیمیشن نیز تماشا می‌کنند. مزیت دوم که بیشتر جنبه علمی دارد ثبت شدن مطالب به صورت بلند مدت در حافظه کودکان است. تصاویر در نیمکره راست مغز کودکان ثبت می‌شود و آن‌ها با این روش مطالب را برای طولانی مدت در حافظه خود نگه می‌دارند.

بازی و سرگرمی با آموزش‌های اجی مجی

اجی مجی از روش‌های آموزشی جدید برای آموزش کودکان سوم دبستان استفاده می‌کند. همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم کودکان علاقه‌ای به درس خواندن با روش سنتی ندارند. بنابراین باید از روش‌های جدید و نوین برای آموزش آن‌ها استفاده کرد. اجی مجی در شرایط سخت کرونا یک آموزش از راه دور در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

والدین می‌توانند با تهیه پکیج‌های اجی مجی آموزش از راه دور را در اختیار کودکان خود قرار دهند. این پکیج‌ها همراه با آموزش تمامی دروس از بازی و سرگرمی استفاده می‌کنند. این بدین معنی است که کودکان همراه با آموزش مطالب نه تنها بازی می‌کنند و سرگرم می‌شوند بلکه درس‌های پایه سوم دبستان را نیز یاد می‌گیرند.

آموزش کلاس سوم دبستان از راه دور و مجازی

اجی مجی نوعی آموزش از راه دور است که تمامی دانش‌آموزان می‌توانند از آن به راحتی استفاده کنند. در شرایط سخت کرونا که آموزش و تحصیل به تعویق افتاده است، دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی در محیط خانه در یک مکان امن درس‌های خود را مطالعه کنند و مباحث را یاد بگیرند. شما می‌توانید با تهیه پکیج‌های سوم دبستان اجی مجی آموزش از راه دور را در اختیار فرزندان خود قرار دهید.

چرا آموزش کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است؟

آموزش کودکان در هر شرایط و محیطی یک موضوع حیاتی و مهم است. کودکان از همان دوران کودکی در معرض طیف وسیعی از محیط‌های یادگیری قرار می‌گیرند. این محیط‌های یادگیری در آینده به کودکان کمک می‌کنند تا به افراد مستقل تبدیل شوند. بنابراین آموزش کودکان از اهمیت بسیار زیادی در هر جامعه‌ای برخوردار است. اگر آموزش کودکان در سنین پایین به درستی انجام شود آن‌ها در آینده از پس هر مشکلی بر می‌آیند.

کلاس سوم دبستان اجی مجی

دانش‌آموزان در پایه سوم دبستان درس‌هایی مانند علوم، ریاضی، مطالعات اجتماعی و … را یاد می‌گیرند. حالا که در خانه حضور دارید بهتر است از پکیج‌های کلاس سوم دبستان اجی مجی استفاده کنید تا مطالب را همراه با بازی یاد بگیرید.

1) فارسی سوم دبستان اجی مجی

والدین و دانش‌آموزان نباید به هیچ عنوان نگران شرایط کرونا و آسیب آن به آموزش شوند. اجی مجی تمامی درس‌های کلاس سوم دبستان را به دانش‌آموزان تدریس می‌کند آن هم به صورت تصویری و همراه با بازی و سرگرمی. یکی از درس‌های پایه سوم دبستان، فارسی است. فارسی سوم دبستان اجی مجی در 4 حلقه دی وی دی آماده شده است و مدرس آن خانم ریحانه رضایی است.

خانم ریحانه رضایی یکی از برترین معلمان کشور است که چندین بار به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شده است. فارسی سوم دبستان اجی مجی تمامی مطالب و درس‌های فارسی سوم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان در این پکیج موضوعات زیر را همانند کتاب درسی مطالعه می‌کنند:

 • فصل اول: نهادها
 • فصل دوم: بهداشت
 • فصل سوم: اخلاق فردی-اجتماعی
 • فصل چهارم: راه زندگی
 • فصل پنجم: هنر و ادب
 • فصل ششم: ایران من
 • فصل هفتم: طبیعت

2) علوم کلاس سوم دبستان اجی مجی

یکی دیگر از درس‌های پایه سوم دبستان، علوم است. علوم سوم دبستان اجی مجی توسط خانم ریحانه رضایی تدریس می‌شود. دانش‌آموزان کلاس سوم ابتدایی تمامی موضوع‌ها و درس‌هایی که در کتاب سوم وجود دارد را با استفاده از این پکیج می‌توانند آموزش ببینند. علوم کلاس سوم دبستان اجی مجی در 2 حلقه دی وی دی آماده شده است و دانش‌آموزان موضوع‌های زیر را با تدریس خانم ریحانه رضایی یاد می‌گیرند:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: خوراکی‌ها
 • درس سوم: مواد اطراف ما
 • درس چهارم: اندازه‌گیری مواد
 • درس پنجم: آب ماده‌اي با ارزش
 • درس ششم: زندگی ما و آب
 • درس هفتم: نور و مشاهده‌ اجسام
 • درس هشتم: جست‌و‌جو کنیم و بسازیم
 • درس نهم: نیرو همه جا (۱)
 • درس دهم: نیرو همه جا (۲)
 • درس یازدهم: بکاريد و ببينيد
 • درس دوازدهم: هر کدام جاي خود (۱)
 • درس سیزدهم: هر کدام جاي خود (۲)
 • درس چهاردهم: از گذشته تا آینده

3) مجموعه دست ورزی سوم ابتدایی اجی مجی

بدون شک یکی از بهترین پکیج‌هایی که اجی مجی در اختیار والدین و کودکان قرار می‌دهد، مجموعه دست ورزی است. دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از بازی‌ها و سرگرمی‌های این پکیج، درس‌های خود را بهتر یاد بگیرند. مجموعه دست ورزی سوم ابتدایی اجی مجی شامل بازی‌های مربوط به درس‌های پایه سوم دبستان است و دانش‌آموزان همراه با آن بازی می‌کنند و درس یاد می‌گیرند.

4) مطالعات اجتماعی سوم دبستان اجی مجی

مطالعات اجتماعی کلاس سوم دبستان یکی دیگر از مجموعه‌های اجی مجی است که برای دانش‌آموزان کلاس سوم تهیه شده است. مطالعات اجتماعی سوم دبستان در 2 حلقه دی وی دی آماده شده است و خانم ریحانه رضایی همراه با روش‌های ابتکاری و بازی، تمامی درس‌های مطالعات را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. این مجموعه شامل تمامی موضوع‌های مطالعات اجتماعی کلاس سوم دبستان به صورت زیر است:

 • من بزرگ‌تر می‌شوم
 • خانواده
 • همکاری در خانواده
 • نيازهاي خانواده
 • خانه ما
 • مدرسه ما
 • از خانه تا مدرسه

مطالعات اجتماعی سوم دبستان

5) هدیه های آسمان سوم دبستان اجی مجی

اجی مجی تمامی درس‌های کلاس سوم دبستان را در اختیار دانش‌آموزان این پایه قرار می‌دهد. یکی دیگر از درس‌هایی که دانش‌آموزان در محصولات اجی مجی می‌توانند آن‌ را یاد بگیرند، هدیه های آسمان سوم دبستان است. خانم ریحانه رضایی در 2 حلقه دی وی دی تمامی موضوع‌های این کتاب را بر اساس کتاب درسی به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد:

 • درس اول: آستین‌های خالی
 • درس دوم: غروب یک روز بهاری
 • درس سوم: هميشه با من
 • درس چهارم: در کاخ نمرود
 • درس پنجم: روز دهم
 • درس ششم: بانوي قهرمان
 • درس هفتم: بوی بهشت
 • درس هشتم: جشن تکلیف
 • درس نهم: گفت گو با خدا
 • درس دهم: ماه میهمانی خدا
 • درس یازدهم: عید مسلمانان
 • درس دوازدهم: سخن آسمانی
 • درس سیزدهم: انتخاب پروانه
 • درس چهاردهم: ام ابیها
 • درس پانزدهم: همسفر ناشناس
 • درس شانزدهم: داناترین مردم
 • درس هفدهم: خواب شیرین
 • درس هجدهم: آینه‌ سخنگو
 • درس نوزدهم: گندم از گندم بروید
 • درس بیستم: باغ همیشه بهار

هدیه رایگان اجی مجی به دانش‌آموزان کلاس سوم دبستان

اجی مجی برای اینکه والدین با خیال راحت‌تری پکیج‌های اجی مجی را انتخاب کنند، یک هدیه رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. والدین می‌توانند پکیج رایگان سوم دبستان اجی مجی را تنها با پرداخت هزینه پست در اختیار داشته باشند. بله این پکیج به صورت رایگان در اختیار کودکان قرار می‌گیرد و 20 درصد از محتوای هر درس در این پکیج قرار دارد. این بدین معنی است که دانش‌آموزان می‌توانند 20 درصد از محتوای تمام درس‌های کلاس سوم دبستان را به صورت رایگان در اختیار داشته باشند.  برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد محصولات و تخفیف‌های اجی مجی داشته باشید به صفحه اینستاگرام اجی مجی مراجعه کنید.

فهرست