نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی: تمامی دانش‌آموزان در دوره ابتدایی تلاش می‌کنند تا مفاهیم را به خوبی یاد بگیرند و نمرات بالایی در امتحانات کسب کنند. یکی از درس‌هایی که در پایه چهارم ابتدایی به تمرین و مرور زیادی نیاز دارد درس مطالعات است. درس مطالعات چهارم ابتدایی درسی با ماهیت حفظی است. بنابراین دانش‌آموزان باید تمرین زیادی برای پاسخگویی به سوالات این درس داشته باشند. ما در این مطلب به سراغ ارائه نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی می‌رویم و سوالات این درس را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی

نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی

چرا قبل از امتحان باید به سراغ نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی رفت؟

برخی از دانش‌آموزان قبل از امتحانات خود را به بهترین شکل آماده می‌کنند. اما در جلسه امتحان به دلایل مختلف نمی‌توانند به خوبی پاسخگوی سوالات باشند. یکی از دلایل می‌تواند استرس و عدم آشنایی با سوالات باشد. بهترین راه برای از بین بردن این عوامل، حل نمونه سوالات قبل از امتحان است. حل نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با استرس کمتری در امتحان حضور داشته باشند.

دانش‌آموزانی که از نمونه سوال قبل از امتحان استفاده می‌کنند شانس بیشتری برای کسب یک نمره بالا دارند. این دانش‌آموزان زمانی که نمونه سوال را حل می‌کنند با نقاط قوت و ضعف خود آشنا می‌شوند. آن‌ها می‌توانند نقاط ضعف خود را با مطالعه بیشتر از بین ببرند و خود را برای امتحان آماده کنند.

سوالات مطالعات چهارم ابتدایی

تمامی سوالاتی که در این مطلب جمع‌آوری شده است بر اساس سوالات مطالعات چهارم دبستان است. دانش‌آموزان می‌توانند از نمونه سوالات زیر در امتحانات نوبت اول، امتحانات نوبت دوم و امتحانات کلاسی استفاده کنند. این موضوع را فراموش نکنید که حل نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا عملکرد بهتری در امتحان داشته باشند.

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری اول

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری دوم

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری سوم

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری چهارم

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری پنجم

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری ششم

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری هفتم

دانلود نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی – سری هشتم

آموزش مطالعات چهارم ابتدایی اجی مجی

موسسه اجی مجی برای تمامی درس‌های اول تا ششم ابتدایی پکیج‌های خاصی آماده کرده است. پکیج مطالعات چهارم ابتدایی نیز در یک حلقه دی وی دی آماده شده است و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. تمامی مطالب مطالعات در این پکیج به صورت انیمیشن و تصاویر است و پکیج سطر به سطر کتاب درسی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. معلم این پکیج خانم فرزانه صدیقی است که بیش از 10 سال سابقه آموزش دارد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج‌های موسسه اجی مجی استفاده از بازی و سرگرمی است. این بدین معنی است که دانش‌آموزان همراه با یادگیری مطالب بازی می‌کنند و سرگرم می‌شوند. این پکیج یکی از کامل‌ترین پکیج‌های مطالعات چهارم ابتدایی است که با یک قیمت مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

موضوعات مطالعات چهارم ابتدایی

تمامی موضوعاتی که در پکیج چهارم دبستان اجی مجی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد بر اساس موضوعات کتاب درسی است. این بدین معنی است که دانش‌آموزان تمامی مفاهیم را به صورت سطر به سطر با کتاب درسی آموزش می‌بینند. موضوعات کتاب مطالعات چهارم ابتدایی به صورت زیر است:

  • فصل اول: محله ما
  • فصل دوم: شهر من، روستای من
  • فصل سوم: پیدایش شهر و روستا
  • فصل چهارم: سفری به شهرهای باستانی
  • فصل پنجم: کشور زیبای من
  • فصل ششم: ما ایرانی هستیم

نمونه تدریس خانم فرزانه صدیقی

خانم فرزانه صدیقی در یک دی وی دی تمامی مفاهیم مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. شما می‌توانید در قسمت زیر نمونه تدریس خانم فرزانه صدیقی را مشاهده کنید و با نحوه تدریس خانم صدیقی بیشتر آشنا شوید. برای دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر و نمونه تدریس معلمان اجی مجی به کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد نمونه سوال مطالعات چهارم ابتدایی

1) نمونه سوالات این مطلب برای کدام امتحانات مناسب است؟

تمامی نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات نوبت اول و امتحانات نوبت دوم مناسب است.

2) آیا دانلود نمونه سوالات مطالعات چهارم ابتدایی در این مطلب رایگان است؟

بله شما می‌توانید تمامی سوالات این مطلب را به صورت رایگان دانلود کنید و در اختیار فرزندان خود قرار دهید.

3) نمونه سوالات این مطلب بر اساس چه معیاری تهیه شده است؟

تمامی سوالات این مطلب بر اساس سوالات مطالعات اجتماعی مدارس سراسر کشور تهیه شده است.

4) چرا دانش‌‌آموزان باید از نمونه سوالات قبل از امتحان استفاده کنند؟

حل نمونه سوالات به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با آمادگی بیشتری در امتحانات شرکت کنند و با سوالات امتحانی بیشتر آشنا شوند.

فهرست