دانلود نمونه سوالات مطالعات اجتماعی سال سوم ابتدایی

 1. اجی مجی
 2. دانلود نمونه سوال
 3. دانلود نمونه سوالات مطالعات اجتماعی سال سوم ابتدایی

درس مطالعات اجتماعی یکی از درس‌هایی است که در پایه سوم ابتدایی به سراغ دانش‌آموزان می‌رود. این درس در مقایسه با سایر درس‌های پایه سوم ابتدایی مانند علوم و ریاضی آسان‌تر است. اگر می‌خواهید دانش‌آموزان عملکرد خوبی در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم داشته باشند باید از نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی استفاده کنید. حل نمونه سوالات به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به سوالات مطالعات داشته باشند. تیم محتوای اجی مجی در این مطلب به سراغ جمع‌آوری نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی می‌رود و سوالات مختلفی را برای دانش‌آموزان تهیه می‌کند. شما می‌توانید برای دانلود سایر نمونه سوالات به وبلاگ اجی مجی مراجعه کنید.

نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی

نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی

نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی چه کمکی به دانش‌آموزان می‌کند؟

شاید این سوال برای بسیاری از والدین پیش آید که چرا باید از نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی استفاده کرد؟ جواب این سوال بسیار ساده و واضح است. دانش‌آموزان می‌توانند با حل نمونه سوالات مطالعات سوم ابتدایی آمادگی بیشتری برای امتحانات داشته باشند. یکی از مهم‌ترین مزایای حل نمونه سوالات، کاهش استرس دانش‌آموزان در امتحانات است. دانش‌آموزانی که قبل از امتحانات نوبت اول و نوبت دوم، سوالات امتحانی را حل می‌کنند استرس کمتری دارند و با آمادگی بیشتری به سراغ امتحان می‌روند.

دانش‌آموزانی که قبل از امتحان با نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی آشنا هستند با نقاط ضعف و قوت خود بیشتر آشنا می‌شوند. آن‌ها متوجه می‌شوند که به کدام سوالات نمی‌توانند جواب دهند. بنابراین آن‌ها مباحث و مفاهیم آن بخش را با دقت زیادی مطالعه می‌کنند. یکی از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توان نمرات دانش‌آموزان را افزایش داد، استفاده از نمونه سوالات و حل آن‎ها قبل از امتحان است.

سوالات مطالعات سوم ابتدایی

تمامی سوالات این مطلب بر اساس سوالات مطالعات اجتماعی در مدارس سراسر کشور تهیه شده است. دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی تمامی سوالات را حل کنند و با انواع سوالات مطالعات اجتماعی در امتحانات آشنا شوند. سوالات این مطلب بر اساس نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی نوبت دوم، نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی نوبت اول، نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی درس اول، نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی فصل دوم، نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی فصل دوم، نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی فصل اول و … است.

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری اول

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری دوم

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری سوم

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری چهارم

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری پنجم

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری ششم

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری هفتم

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری هشتم

دانلود نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی – سری نهم

آموزش مطالعات سوم ابتدایی اجی مجی

همان طور که می‌دانید اجی مجی برای تمامی درس‌های اول تا ششم ابتدایی پکیج‌های آموزشی تولید می‌کند. مطالعات سوم ابتدایی نیز مانند سایر درس‌های ابتدایی در موسسه اجی مجی دارای یک پکیج منحصربه‌فرد است. پکیج مطالعات سوم ابتدایی اجی مجی در 2 حلقه دی وی دی آماده شده است و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. مدرس پکیج مطالعات سوم ابتدایی خانم ریحانه رضایی است. خام ریحانه رضایی با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی، مفاهیم مطالعات سوم ابتدایی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

خانم ریحانه رضایی یکی از برترین مدرسان کشور در زمینه آموزش درس‌های پایه سوم ابتدایی است. استفاده از روش‌های ابتکاری و منحصربه‌فرد موجب شده است که دانش‌آموزان علاقه زیادی به آموزش‌های خانم رضایی داشته باشند. ما در قسمت زیر مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج مطالعات سوم ابتدایی اجی مجی را به شما معرفی می‌کنیم تا با اطلاعات بیشتری به سراغ خرید این پکیج بروید:

 • آموزش با استفاده از انیمیشن و تصاویر
 • آموزش همراه با بازی و سرگرمی
 • قیمت بسیار مناسب
 • آموزش سطر به سطر کتاب درسی
 • تدریس ساده و قابل فهم
 • تدریس توسط بهترین معلم کشور
 • استفاده از روش‌های ابتکاری و منحصربه‌فرد
 • پاسخ به سوالات احتمالی دانش‌آموزان
 • پکیج جامع و کامل
 • و …
نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی

نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی

موضوعات مطالعات سوم ابتدایی

پکیج مطالعات سوم ابتدایی اجی مجی تمامی مفاهیم کتاب درسی مطالعات سوم ابتدایی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. محتوای آموزشی این پکیج همانند سرفصل‌های کتاب درسی مطالعات است. دانش‌آموزان می‌توانند در این پکیج سرفصل‌های زیر را مطالعه کنند:

 • فصل اول: من بزرگ‌تر می‌شوم
 • فصل دوم: خانواده
 • فصل سوم: همکاری در خانواده
 • فصل چهارم: نيازهاي خانواده
 • فصل پنجم: خانه ما
 • فصل ششم: مدرسه ما
 • فصل هفتم: از خانه تا مدرسه
نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی

نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی

نمونه تدریس خانم ریحانه رضایی

خانم ریحانه رضایی مدرس مطالعات اجتماعی پایه سوم ابتدایی در اجی مجی است. روش‌های ابتکاری و توضیح سطر به سطر کتاب درسی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مفاهیم را به طور کامل آموزش ببینند. شما می‌توانید در قسمت زیر ویدیو تدریس خانم ریحانه رضایی را مشاهده کنید. برای دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر می‌توانید به  کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد نمونه سوال مطالعات سوم ابتدایی

1) آیا دانلود نمونه سوالات در این مطلب به صورت رایگان است؟

بله تمامی سوالات این مطلب به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان سوم ابتدایی قرار می‌گیرد.

2) سوالات این مطلب برای امتحانات نوبت اول مناسب است یا امتحانات نوبت دوم؟

دانش‌آموزان می‌توانند برای امتحانات نوبت اول و امتحانات نوبت دوم از این نمونه سوالات استفاده کنند.

3) نمونه سوالات این مطلب بر اساس چه معیاری تهیه شده است؟

تمامی سوالات این مطلب بر اساس امتحانات نوبت اول و نوبت دوم مدارس سراسر کشور آماده شده است.

فهرست