نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی: درس علوم یکی از درس‌های دشوار پایه چهارم ابتدایی است. دانش‌آموزان باید برای درک بهتر مطالب، بارها یک مطلب را بخوانند و تمرین‌های زیادی برای آن انجام دهند. متاسفانه بسیاری از دانش‌آموزان قبل از امتحان علوم مفاهیم را با دقت زیادی مطالعه می‌کنند اما در امتحان نمی‌توانند نمرات قابل قبولی کسب کنند. به نظر شما چرا دانش‌آموزان عملکرد ضعیفی با وجود مطالعه دقیق به دست می‌آورند. پاسخ این سوال بسیار ساده است. دانش‌آموزان آمادگی لازم برای حضور در امتحان را ندارند.

دانش‌آموزانی که قبل از امتحان نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی را حل می‌کنند با آمادگی بیشتری در امتحان شرکت می‌کنند. این دانش‌آموزان با نمونه سوالات آشنا هستند و دید بهتری نسبت به سوالات دارند. با توجه به اهمیت حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی ما در این مطلب به سراغ جمع‌آوری نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی می‌رویم و سوالات این درس را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی

چرا حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی اهمیت دارد؟

حل نمونه سوال علوم چهارم ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با آمادگی بیشتری در امتحان حضور داشته باشند. دانش‌آموزان قبل از امتحان با نوع سوالات آشنا می‌شوند و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی می‌کنند. نقاط ضعف دانش‌آموزان به آن‌ها نشان می‌دهد که مطلبی را با دقت نخواندند و باید دوباره به سراغ مفاهیم آن مطلب بروند. دانش‌آموزانی که نمونه سوال حل می‌کنند با استرس کمتری در امتحان حاضر می‌شوند و نمرات خوبی به دست می‎‌آورند.

سوالات علوم چهارم ابتدایی

دانش‌آموزان می‌توانند در این مطلب نمونه سوالات علوم چهارم ابتدایی که از مدارس سراسر کشور تهیه شده است را مطالعه کنند. این نمونه سوالات برای امتحانات نوبت اول و امتحانات نوبت دوم مناسب هستند.

دانلود نمونه سوال علوم چهارم دبستان – سری اول

دانلود نمونه سوال علوم چهارم دبستان – سری دوم

دانلود نمونه سوال علوم چهارم دبستان – سری سوم

دانلود نمونه سوال علوم چهارم دبستان – سری چهارم

دانلود نمونه سوال علوم چهارم دبستان – سری پنجم

دانلود نمونه سوال علوم چهارم دبستان – سری ششم

دانلود نمونه سوال علوم چهارم دبستان – سری هفتم

 

آموزش علوم چهارم ابتدایی اجی مجی

پکیج علوم چهارم ابتدایی اجی مجی توسط موسسه اجی مجی در اختیار دانش‌آموزان پایه چهارم ابتدایی قرار می‌گیرد. این پکیج توسط خانم فرزانه صدیقی مدرس کلاس چهارم ابتدایی تدریس می‌شود. پکیج علوم چهارم ابتدایی در 1 حلقه دی وی دی آماده شده است و تمامی مفاهیم و مطالب علوم چهارم را شامل می‌شود. خانم صدیقی با استفاده از روش‌های ابتکاری و الگوهای منحصربه‌فرد مطالب را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

پکیج علوم چهارم ابتدایی اجی مجی تمامی مفاهیم را با استفاده از تصاویر و انیمیشن آموزش می‌دهد. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان مفاهیم را بهتر متوجه شوند و مطالب در حافظه بلند مدت آن‌ها ثبت شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اجی مجی که آن را از سایر منابع متمایز کرده است، استفاده از بازی و سرگرمی در هنگام آموزش مفاهیم است. دانش‌آموزان می‌توانند هنگام یادگیری مطالب بازی کنند و سرگرم شوند. این پکیج قیمت بسیار مناسبی دارد و به صورت سطر به سطر تمامی مفاهیم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

موضوعات علوم چهارم ابتدایی

تمامی درس‌هایی که در کتاب علوم چهارم ابتدایی وجود دارد در پکیج علوم چهارم ابتدایی اجی مجی تدریس می‌شود. موضوعاتی که در این پکیج آموزش داده می‌شوند عبارتند از:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: مخلوط‌ها در زندگی
 • درس سوم: انرژی نیاز هر روز ما
 • درس چهارم: انرژی الکتریکی
 • درس پنجم: گرما و ماده
 • درس ششم: سنگ ها
 • درس هفتم: آهنربا در زندگی
 • درس هشتم: آسمان در شب
 • درس نهم: بدن ما (۱)
 • درس دهم: بدن ما (۲)
 • درس یازدهم: بی مهره‌ها
 • درس دوازدهم: گوناگونی گیاهان
 • درس سیزدهم: زیستگاه

علوم چهارم دبستان اجی مجی

نمونه تدریس خانم فرزانه صدیقی

خانم فرزانه صدیقی مدرس علوم چهارم ابتدایی اجی مجی است و این پکیج را در یک حلقه دی وی دی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. شما می‌توانید در ویدیو زیر نمونه تدریس خانم فرزانه صدیقی را مشاهده کنید و با نحوه تدریس این معلم بیشتر آشنا شوید. اگر به دنبال نمونه تدریس‌های بیشتری از معلمان اجی مجی هستید بهتر است به کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید و ویدیوهای آموزشی بیشتری را مشاهده نمایید.

 

شما می‌توانید برای دیدن هدیه‌های رایگان اجی مجی به قسمت محصولات رایگان مراجعه نمایید و تنها با پرداخت هزینه پست قسمتی از محتوای هر پایه را در اختیار داشته باشید. برای داشتن اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید.
فهرست