نمونه سوال علوم سوم ابتدایی: دانش‌آموزان پس از گذراندن دو مقطع اول و دوم ابتدایی وارد پایه سوم می‌شوند. استرس دانش‌آموزان در این مقطع تحصیلی بسیار کمتر است، زیرا آن‌ها با محیط مدرسه و شرایط تحصیل آشنا شدند. یکی از درس‌های نسبتا دشوار پایه سوم ابتدایی، درس علوم است. این درس در ادامه علوم دوم ابتدایی مباحث زیادی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

اگر می‌خواهید دانش‌آموزان عملکرد خوبی در امتحانات نوبت اول و دوم داشته باشند باید نمونه سوالات علوم سوم ابتدایی را در اختیار آن‌ها قرار دهید. حل نمونه سوال علوم سوم ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند با استرس کمتری در امتحانات حضور داشته باشند و با نمونه سوالات در امتحان آشنا باشند. تیم محتوای اجی مجی در این مطلب به سراغ نمونه سوال علوم سوم ابتدایی می‌رود و این سوالات را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی

نمونه سوال علوم سوم ابتدایی

اهمیت استفاده از نمونه سوال علوم سوم ابتدایی

حل نمونه سوالات هر درسی می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی نمره نهایی دانش‌آموزان داشته باشد. دانش‌آموزان می‌توانند قبل از امتحانات با حل نمونه سوالات علوم سوم ابتدایی آمادگی بیشتری برای امتحان داشته باشند. حل نمونه سوال علوم سوم ابتدایی می‌تواند استرس دانش‌آموزان را در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم کاهش دهد. البته حل نمونه سوال علوم سوم ابتدایی علاوه بر کاهش استرس موجب می‌شود تا دانش‌آموزان با سوالات بیشتر آشنا شوند. دانش‌آموزانی که قبل از امتحانات با نمونه سوالات آشنا می‌شوند نقاط ضعف خود را شناسایی می‌کنند. آن‌ها متوجه می‌شوند که کدام سوال‌ها را نمی‌دانند و باید به کدام مباحث بیشتر اهمیت بدهند.

سوالات علوم سوم ابتدایی

تمامی سوالاتی که در این مطلب برای دانش‌آموزان پایه سوم جمع‌آوری شده بر اساس نمونه سوالات مدارس مختلف در کشور است. سوالات این مطلب با توجه به نمونه سوال علوم سوم ابتدایی نوبت اول، نمونه سوال علوم سوم ابتدایی فصل اول، نمونه سوال علوم سوم ابتدایی درس به درس، نمونه سوال علوم سوم ابتدایی نوبت دوم و … تهیه شده است. شما می‌توانید با دانلود این نمونه سوالات دید بهتری نسبت به سوالات پایه سوم داشته باشید.

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری اول

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری دوم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری سوم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری چهارم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری پنجم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری ششم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری هفتم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری هشتم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری نهم

دانلود نمونه سوال علوم سوم ابتدایی – سری دهم

آموزش علوم سوم ابتدایی اجی مجی

اجی مجی دو عروسک مهربان هستند که در دوران کرونا برای یادگیری دانش‌آموزان به خانه‌های شما می‌آیند. موسسه اجی مجی برای تمامی درس‌های پایه ابتدایی، پکیج‌های منحصربه‌فردی آماده کرده است. این پکیج‌ها بهترین منبع برای یادگیری دروس ابتدایی هستند. یکی از پکیج‌های موسسه اجی مجی که توسط خانم ریحانه رضایی تدریس می‌شود، درس علوم سوم ابتدایی است. این پکیج با استفاده از انیمیشن و تصویرسازی آموزش داده می‌شود.

خانم ریحانه رضایی با تدریس جذاب و منحصربه‌فرد خود مفاهیم علوم سوم ابتدایی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. پکیج علوم سوم ابتدایی با استفاده از روش‌های ابتکاری و تدریس پر انرژی خانم رضایی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. خانم رضایی همراه با آموزش مطالب برای یادگیری بهتر دانش‌آموزان از بازی و سرگرمی نیز در پکیج‌های آموزشی استفاده کرده است.

علوم سوم دبستان اجی مجی

موضوعات علوم سوم ابتدایی

پکیج علوم سوم ابتدایی اجی مجی در 2 حلقه دی وی دی در اختیار دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی قرار می‌گیرد. مباحثی که در این پکیج آموزش داده می‌شوند بر اساس موضوعات کتاب درسی علوم سوم هستند. دانش‌آموزان در پکیج علوم سوم ابتدایی اجی مجی مفاهیم زیر را مطالعه می‌کنند:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: خوراکی‌ها
 • درس سوم: مواد اطراف ما
 • درس چهارم: اندازه‌گیری مواد
 • درس پنجم: آب ماده‌اي با ارزش
 • درس ششم: زندگی ما و آب
 • درس هفتم: نور و مشاهده‌ اجسام
 • درس هشتم: جست‌و‌جو کنیم و بسازیم
 • درس نهم: نیرو همه جا (۱)
 • درس دهم: نیرو همه جا (۲)
 • درس یازدهم: بکاريد و ببينيد
 • درس دوازدهم: هر کدام جاي خود (۱)
 • درس سیزدهم: هر کدام جاي خود (۲)
 • درس چهاردهم: از گذشته تا آينده

نمونه تدریس علوم سوم ابتدایی اجی مجی

خانم ریحانه رضایی مدرس علوم سوم ابتدایی اجی مجی است. خانم رضایی با استفاده از روش‌های ابتکاری خود علوم را با یک بیان ساده به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. شما می‌توانید در ویدیو زیر نمونه تدریس خانم ریحانه رضایی را مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات بیشتر و دیدن ویدیوهای بیشتر می‌توانید به کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید:

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم سوم ابتدایی

1) آیا دانلود نمونه سوالات علوم سوم ابتدایی در این مطلب رایگان است؟

بله دانلود تمامی نمونه سوالات این مطلب کاملا رایگان است.

2) نمونه سوال علوم سوم ابتدایی در این مطلب بر اساس چه معیاری آماده شده است؟

تمامی نمونه سوالاتی که در این مطلب درج شده بر اساس نمونه سوالات مدارس ابتدایی در سراسر کشور است.

3) آیا دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی می‌توانند از این سوالات برای امتحانات نوبت اول استفاده کنند؟

بله – تمامی نمونه سوالات این مطلب برای امتحانات علوم سوم ابتدایی نوبت اول و نوبت دوم مناسب است.

4) حل نمونه سوال به دانش‌آموزان در امتحانات چه کمکی می‌کند؟

حل نمونه سوال به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در امتحانات استرس کمتری داشته باشند و با نوع سوالات بیشتر آشنا شوند.

فهرست