نمونه سوال علوم اول دبستان برای دانش ‌آموزان ابتدایی

 1. اجی مجی
 2. دانلود نمونه سوال
 3. نمونه سوال علوم اول دبستان برای دانش ‌آموزان ابتدایی

نمونه سوال علوم اول دبستان: دانش‌آموزان اول ابتدایی معمولا استرس زیادی برای حضور در کلاس دارند و موقع امتحانات از سوال و پاسخ به آن می‌ترسند. والدین و معلمان باید توجه زیادی به رفتارهای کودکان اول دبستان داشته باشند تا آن‌ها به راحتی با محیط مدرسه ارتباط برقرار کنند. دانش‌آموزان در کلاس اول دبستان با دو درس نسبتا دشوار سروکار دارند. یکی از آن‌ها درس ریاضی و دیگری درس علوم است. دانش‌آموزان برای اینکه بتوانند قبل از امتحانات به سوالات علوم پاسخ درستی بدهند باید تمرین زیادی داشته باشند و نمونه سوال علوم اول دبستان را حل کنند.

دانش‌آموزانی که قبل از امتحانات علوم، نمونه سوال علوم اول دبستان را حل می‌کنند با آمادگی بیشتری به سراغ امتحانات می‌روند. والدین باید نمونه سوالات مختلف علوم را در اختیار کودکان قرار دهند. این موضوع نه تنها موجب می‌شود دانش‌آموزان در امتحان نمره بالا بگیرند بلکه والدین در محیط خانه و زمان حل نمونه سوالات با نقاط ضعف کودکان آشنا می‌شوند و به آن‌ها برای درک بهتر مطالب کمک می‌کنند. اجی مجی در این مطلب انواع نمونه سوال علوم اول دبستان را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

نمونه سوال علوم اول دبستان

نمونه سوال علوم اول دبستان

سوالات علوم اول ابتدایی

درس علوم اول دبستان در مقایسه با درس ریاضی این پایه آسان‌تر است. دانش‌آموزان اگر علوم را با آموزش‌های خاص و منحصربه‌فرد آموزش ببینند به راحتی مفاهیم را یاد می‌گیرند. اگر می‌خواهید کودکان در امتحانات پایه اول نوبت اول و دوم موفق باشند باید برای آن‌ها نمونه سوالات علوم اول دبستان را تهیه کنید. حل سوالات علوم اول ابتدایی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا نمرات خوبی را در امتحانات کسب کنند.

تمامی نمونه سوالات علوم اول دبستان بر اساس سوالات دبستان‌های کشور است. شاید برای بسیاری از والدین این سوال وجود داشته باشد که این سوالات برای کدام فصل و کدام نوبت هستند. تمامی سوالات این مطلب بر اساس نمونه سوال علوم اول دبستان دی ماه، نمونه سوال علوم اول دبستان نوبت اول، نمونه سوال علوم اول دبستان فصل ۱و۲، نمونه سوال علوم اول دبستان فصل ۴ ، نمونه سوال علوم اول دبستان فصل ۶، نمونه سوال علوم اول دبستان فصل 5، نمونه سوال علوم اول دبستان فصل 7 و … هستند.

چرا باید به سراغ نمونه سوال علوم اول دبستان رفت؟

چرا باید از نمونه سوال علوم اول دبستان استفاده کرد؟ جواب این سوال بسیار ساده و واضح است. اگر می‌خواهید دانش‌آموزان عملکرد خوبی در امتحان علوم داشته باشند باید همراه با آن‌ها نمونه سوال علوم حل کنید. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان با انواع سوالات قبل از امتحان آشنا شوند.

حل نمونه سوال علوم اول دبستان می‌تواند استرس دانش‌آموزان را کاهش دهند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حل نمونه سوال، آگاهی از نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان است. والدین می‌توانند نمونه سوالات را در اختیار کودکان قرار دهند. کودکان سوالات را حل می‌کنند و با توجه به پاسخ‌ها والدین می‌توانند وضعیت تحصیلی دانش‌آموز را تشخیص دهند. اگر کودک شما در سوال‌های مشابه مشکل دارد باید دوباره آن مفهوم و مبحث را به کودک آموزش دهید تا مطلب را یاد بگیرد.

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری اول

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری دوم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری سوم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری چهارم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری پنجم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری ششم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری هفتم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری هشتم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری نهم

دانلود نمونه سوال علوم اول دبستان – سری دهم

آموزش علوم اول دبستان

مقطع ابتدایی پایه و اساس آموزش کودکان را تشکیل می‌دهد. بنابراین باید کودکان را به بهترین شکل ممکن در دوران ابتدایی آماده کرد. یکی از مهم‌ترین پایه‌های ابتدایی کلاس اول دبستان است. کودکان از مدرسه می‌ترسند و علاقه‌ای به حضور در کلاس‌های درسی ندارند. بنابراین والدین باید دقت زیادی در آموزش کودکان خود داشته باشند. مفاهیم و مباحث علوم اول دبستان می‌تواند پایه دانش‌آموزان را برای یادگیری علوم پایه دوم تقویت کند. بنابراین باید مفاهیم به صورت دقیق به کودکان آموزش داده شود.

علوم اول دبستان اجی مجی

موسسه اجی مجی برای تمامی درس‌های پایه اول دبستان، پکیج‌های آموزشی ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از پکیج‌ها تمامی مطالب درس‌های پایه اول دبستان را آموزش ببینند. علوم اول دبستان اجی مجی توسط خانم مینا قجر تدریس می‌شود.

خانم مینا قجر یکی از بهترین معلمان کشور است که درس‌های پایه اول دبستان و علوم را همراه با بازی و سرگرمی به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. علوم اول دبستان اجی مجی همانند موضوعات کتاب علوم است. دانش‌آموزان در این پکیج موضوعات و سرفصل‌های زیر را آموزش می‌بینند:

 • فصل اول: زنگ علوم
 • فصل دوم: سلام، به من نگاه کن
 • فصل سوم: سالم باش، شاداب باش
 • فصل چهارم: دنیای جانوران
 • فصل پنجم: دنیای گیاهان
 • فصل ششم: زمین خانه پر آب ما
 • فصل هفتم: زمین خانه سنگی ما
 • فصل هشتم: چه می‌خواهیم بسازیم؟
 • فصل نهم: زمین خانه خاکی ما
 • فصل دهم: در اطراف ما هوا وجود دارد
 • فصل یازدهم: دنیای سرد و گرم
 • فصل دوازدهم: از خانه تا مدرسه
 • فصل سیزدهم: آهنربای من
 • فصل چهاردهم: از گذشته تا آینده
نمونه سوال علوم اول دبستان

نمونه سوال علوم اول دبستان

نمونه تدریس مینا قجر

همان طور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم خانم مینا قجر، علوم اول دبستان اجی مجی را آموزش می‌دهد. خانم قجر با استفاده از روش‌های خاص و منحصربه‌فرد مفاهیم را به کودکان همراه با بازی و سرگرمی آموزش می‌دهد. کودکان هنگام درس خواندن با خانم قجر نه تنها مطالب و مفاهیم را یاد می‌گیرند بلکه بازی می‌کنند و سرگرم نیز می‌شوند. شما می‌توانید در قسمت زیر نمونه تدریس خانم قجر را مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد پکیج‌های اجی مجی به کانال تلگرام یا اینستاگرام اجی مجی مراجعه کنید:

سوالات متداول در مورد نمونه سوال علوم اول دبستان

1) حل نمونه سوال علوم اول دبستان چه کمکی به دانش‌آموزان می‌کند؟

دانش‌آموزان می‌توانند با حل این نمونه سوالات برای امتحان علوم بهتر آماده شوند.

2) نمونه سوالات این مطلب بر چه اساسی آماده شده است؟

تمامی سوالات این مطلب بر اساس نمونه سوالات مدارس ابتدایی تهیه شده است.

3) حل سوالات قبل از امتحان تا چه میزانی استرس کودکان را کاهش می‌دهد؟

کودکانی که قبل از امتحانات نمونه سوالات را حل می‌کنند استرس کمتری در امتحانات دارند و عملکرد آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

فهرست