آموزش مبحث تقسیم در ریاضی ابتدایی: موسسه اجی مجی برای آموزش بهتر کودکان و دانش‌آموزان ابتدایی، پکیج‌های منحصربه‌فردی آماده کرده است. این پکیج‌ها برای تمامی درس‌های ابتدایی مناسب هستند و شامل تمامی درس‌های اول تا ششم ابتدایی می‌شوند. یکی از درس‌هایی که معمولا دانش‌آموزان در یادگیری آن دچار مشکل می‌شوند، درس ریاضی است. درس ریاضی معمولا در پایه‌های پنجم و ششم دبستان کمی دشوارتر است. این درس در موسسه اجی مجی و در پایه پنجم و ششم دبستان توسط خانم نیلوفر قهرمانی تدریس می‌شود.

یکی از مباحثی که دانش‌آموزان در ریاضی پنجم و ششم دبستان با آن آشنا می‌شوند، مبحث تقسیم است. دانش‌آموزان یاد می‌گیرند که چگونه دو عدد را بر یکدیگر تقسیم کنند و با اطلاعاتی نظیر مقسوم و مقسوم علیه نیز آشنا می‌شوند. شاید برای بسیاری از دانش‌آموزان این مبحث دشوار باشد. اما تدریس منحصربه‌فرد خانم نیلوفر قهرمانی این مبحث را به یکی از شیرین‌ترین مباحث ریاضی تبدیل کرده است. تیم محتوای اجی مجی در این مطلب آموزش مبحث تقسیم را در اختیار دانش‌آموزان ابتدایی قرار می‌دهد تا آن‌ها به راحتی این مبحث را همراه با بازی و سرگرمی یاد بگیرند.

مبحث تقسیم

مبحث تقسیم

ریاضی پنجم و ششم ابتدایی با اجی مجی

شاید برای بسیاری از والدین این سوال پیش آید که چرا از پکیج‌های ریاضی اجی مجی باید استفاده کرد؟ ما در قسمت زیر مهم‌ترین دلایل انتخاب این پکیج را به شما معرفی می‌کنیم:

1) آموزش همراه با بازی و سرگرمی

موسسه اجی مجی برای اینکه دانش‌آموزان بتوانند مفاهیم ریاضی را به خوبی یاد بگیرند از بازی و سرگرمی در پکیج‌های خود استفاده می‌کند. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان با علاقه بیشتری درس‌ها را مطالعه کنند و همراه با آن بازی کنند و به نوعی سرگرم شوند.

2) آموزش همراه با تصاویر و انیمیشن

تمامی درس‌های ابتدایی در موسسه اجی مجی همراه با تصاویر و انیمیشن تدریس می‌شود. این موضوع موجب می‌شود که کودکان مطالب را بهتر یاد بگیرند و مفاهیم در حافظه بلند مدت آن‌ها ثبت شود.

3) توضیح سطر به سطر کتاب درسی

خانم قهرمانی در ریاضی پنجم و ششم دبستان تمامی مباحث را به صورت سطر به سطر آموزش می‌دهد. این موضوع موجب می‌شود دانش‌آموزان تمامی مسائل را درک کنند و مطالب را بهتر یاد بگیرند.

4) تدریس جذاب

یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب می‌شود دانش‌آموزان به درس خواندن علاقمند شوند، نوع تدریس معلم است. خانم نیلوفر قهرمانی با استفاده از روش‌های ابتکاری و جذاب، مسائل ریاضی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. همین موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان به خواندن درس ریاضی علاقمند شوند.

5) قیمت مناسب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج‌های آموزشی اجی مجی قیمت مناسب است. پکیج‌های ریاضی پنجم و ششم دبستان از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. والدین با خیال راحت می‌توانند این پکیج‌ها را برای کودکان خود تهیه کنند و مهارت ریاضی آن‌ها را تقویت کنند.

تدریس مبحث تقسیم توسط خانم نیلوفر قهرمانی

شما می‌توانید در ویدیو زیر آموزش مبحث تقسیم ریاضی را به راحتی مشاهده کنید. اگر به دنبال ویدیوهای آموزشی بیشتری هستید به کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید و ویدیوهای بیشتری از اساتید را مشاهده نمایید.

موضوعات ریاضی ششم ابتدایی

تمامی موضوعات ریاضی ششم ابتدایی اجی مجی مانند سرفصل‌های کتاب ریاضی هستند. دانش‌آموزان در ریاضی ششم ابتدایی مفاهیم زیر را توسط خانم قهرمانی آموزش می‌بینند:

 • فصل اول: عدد نویسی و الگوها
 • فصل دوم: کسر
 • فصل سوم: نسبت، تناسب و درصد
 • فصل چهارم: تقارن و چند ضلعی‌ها
 • فصل پنجم: عددهای اعشاری
 • فصل ششم: اندازه‌گیری
 • فصل هفتم: آمار و احتمال

ریاضی ششم دبستان

موضوعات ریاضی پنجم ابتدایی

دانش‌آموزان در ریاضی پنجم دبستان مباحث زیر را توسط خانم قهرمانی آموزش می‌بینند:

 • فصل اول: عدد نویسی و الگوها
 • فصل دوم: کسر
 • فصل سوم: نسبت، تناسب و درصد
 • فصل چهارم: تقارن و چند ضلعی‌ها
 • فصل پنجم: عددهای اعشاری
 • فصل ششم: اندازه‌گیری
 • فصل هفتم: آمار و احتمال

ریاضی پنجم دبستان اجی مجی

هدیه رایگان اجی مجی برای دانش‌آموزان ابتدایی

موسسه اجی مجی برای اینکه تمامی دانش‌آموزان اول تا ششم ابتدایی بتوانند از پکیج‌های این موسسه استفاده کنند یک هدیه استثنایی برای آن‌ها آماده کرده است. والدین عزیز می‌توانند تنها با پرداخت هزینه ارسال، 20 درصد از محتوای آموزشی هر پایه را در اختیار داشته باشند. بله موسسه اجی مجی 20 درصد از محتوای آموزشی هر پایه را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به بسته‌های رایگان اجی، پکیج رایگان یکی از پایه‌های اول تا ششم ابتدایی را انتخاب کنید و پکیج را به صورت رایگان در اختیار فرزند خود قرار دهید. مشاهده پکیج‌های رایگان اجی مجی به والدین کمک می‌کند تا با اطمینان خاطر بیشتری پکیج‌ها را برای فرزندان خود انتخاب کنند.

فهرست