دانش‌آموزان در ریاضی پایه دوم ابتدایی با مفاهیم و مسائلی مانند اعداد، ارقام، جمع کردن اعداد دو رقمی و سه رقمی، تفریق اعداد دو رقمی و سه رقمی و … آشنا می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مباحثی که دانش‌آموزان در این پایه مفاهیم آن را آموزش می‌بینند، جمع کردن اعداد است. مبحث جمع و تفریق یکی از مباحث بنیادی در آموزش ریاضی دوران ابتدایی است. این درس به اندازه کافی برای دانش‌آموزان دشوار است. بنابراین والدین و معلمان باید از روش‌های خاصی برای آموزش این مبحث استفاده کنند.

سیده نرجس نوربخش سامانی مدرس ریاضی دوم دبستان اجی مجی است که مباحث ریاضی را با روش‌های جدید به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند همراه با آموزش‌های ریاضی و یادگیری این درس بازی کرده و سرگرم نیز شوند. ما در این مطلب جمع کردن اعداد دو رقمی و سه رقمی را به شما آموزش می‌دهیم سپس خانم نوربخش به صورت تصویری این مبحث را به دانش‌آموزان یاد می‌دهد.

جمع کردن اعداد

جمع کردن اعداد

جمع کردن اعداد دو رقمی و سه رقمی

جمع کردن اعداد تک رقمی بسیار ساده‌تر از جمع کردن اعداد دو رقمی و سه رقمی است. دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از تمرین‌های ساده، جمع اعداد تک رقمی را یاد بگیرند. والدین عزیز می‌توانند از وسایل خانه برای جمع اعداد استفاده کنند تا دانش‌آموزان همراه با بازی کردن جمع اعداد را یاد بگیرند. اما این موضوع برای جمع سایر اعداد کمی متفاوت است.

جمع کردن اعداد دو رقمی و سه رقمی بسیار آسان است اگر دانش‌آموزان تسلط کافی بر روی جمع کردن اعداد تک رقمی داشته باشند جمع سایر اعداد برا آن‌ها بسیار آسان‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید دانش‌آموزان جمع کردن اعداد را به خوبی یاد بگیرند حتما از وسایل بازی آن‌ها استفاده کنید. زمانی‌که آن‌ها به عنوان مثال با وسایل بازی خود مانند ماشین آموزش می‌بینند که چگونه عمل جمع را انجام دهند، مفاهیم بهتر در ذهن آن‌ها باقی می‌ماند.

اعداد دو رقمی و جمع آن‌ها

دانش‌آموزان برای اینکه بتوانند اعداد دو رقمی رو با یکدیگر جمع کنند باید از سمت راست به سمت چپ اعداد را با یکدیگر جمع کنند. این بدین معنی است که دانش‌آموزان باید دو عدد دو رقمی را در زیر یکدیگر نوشته و از سمت راست شروع به جمع کردن اعداد کنند. مراحل زیر را به ترتیب برای اینکه دانش‌آموزان بتوانند اعداد را جمع کنند به آن‌ها آموزش دهید:

  • یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید آن را به دانش‌آموزان آموزش دهید، شناخت ارزش مکانی عدد نویسی است.
  • دانش‌آموزان باید بتوانند یک عدد دو رقمی را به دو عدد تفکیک کنند و تعداد دسته‌های ده تایی را نشان دهند.
  • بعد از اینکه به دانش‌آموزان نحوه تفکیک اعداد دو رقمی و سه رقمی را یاد دادید از سمت راست جمع کردن را به آن‌ها آموزش دهید.
  • به دانش‌آموزان یاد بدهید که در محاسبه‌ تعداد کل دسته‌های ده‌تایی اگر مجموع دو عدد بزرگ‌تر از 10 باشد، دسته‌ صدتایی ایجاد می‌شود.

جمع کردن اعداد

تدریس جمع کردن اعداد توسط سیده نرجس نوربخش سامانی

دانش‌آموزان دوم ابتدایی با مشاهده ویدیو زیر می‌توانند جمع کردن اعداد را آموزش ببینند. خانم سیده نرجس نوربخش سامانی یکی از معلمان نمونه کشوری است که با یک بیان شیوا و ساده مفهوم جمع کردن اعداد را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. شما می‌توانید برای دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر به کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید و ویدیوهای آموزشی بیشتری را در تمامی پایه‌های ابتدایی مشاهده کنید:

ریاضی دوم دبستان با اجی مجی

خانم سیده نرجس نوربخش سامانی معلم ریاضی پایه دوم دبستان است و تمامی مسائل و مفاهیم ریاضی توسط این معلم تدریس می‌شود. ریاضی دوم دبستان بیشتر بر روی اعداد و ارقام تمرکز دارد. دانش‌آموزان در پایه دوم ابتدایی با مفهوم اعداد و ارقام آشنا می‌شوند و جمع و تفریق اعداد دو رقمی و سه رقمی را یاد می‌گیرند. اجی مجی در پکیج ریاضی دوم دبستان مطابق سرفصل‌های کتاب ریاضی دوم دبستان مطالب را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد.

دانش‌آموزان دوم ابتدایی می‌توانند با استفاده از پکیج‌ ریاضی دوم دبستان اجی مجی مسائل ریاضی را با جدیدترین روش‌های آموزشی یاد بگیرند. این پکیج‌ها همراه با بازی و سرگرمی تمامی مفاهیم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. آموزش با استفاده از بازی، سرگرمی و انیمیشن موجب می‌شود که دانش‌آموزان مفاهیم را به صورت بلندمدت در حافظه خود نگه دارند و مطالب را بهتر یاد بگیرند.

جمع کردن اعداد

جمع کردن اعداد

پکیج‌های رایگان اجی مجی برای تمامی دانش‌آموزان

اگر والدین هنوز برای خرید پکیج‌های اجی مجی دو دل هستند، ما برای آن‌ها یک پیشنهاد ویژه داریم. والدین عزیز می‌توانند از پکیج‌های رایگان اجی مجی برای فرزندان خود استفاده کنند. پکیج‌های رایگان اجی مجی برای تمامی پایه‌های اول تا ششم ابتدایی آماده شده است. به عنوان مثال پکیج رایگان دوم دبستان اجی مجی شامل 20 درصد از محتوای آموزشی پایه دوم دبستان است. دانش‌آموزان می‌توانند به صورت رایگان و تنها با پرداخت هزینه پست 20 درصد از محتوای هر پایه را به صورت رایگان در اختیار داشته باشند.

فهرست