آموزش کودکان در دوران کرونا با استفاده از پکیج های اجی مجی

 1. اجی مجی
 2. مشاوره
 3. آموزش کودکان در دوران کرونا با استفاده از پکیج های اجی مجی

وضعیت آموزش و یادگیری کودکان و دانش‌آموزان با شیوع بیماری کرونا به صورت کلی تغییر پیدا کرده است. دانش آموزان دیگر همانند سابق به مدرسه نمی‌روند و به صورت آنلاین و مجازی درس‌های خود را دنبال می‌کنند. این موضوع بدون شک مزایا و معایب زیادی برای کودکان داشته است. آموزش کودکان در دوران کرونا بسیار دشوار شده است و والدین و معلمان به فکر ارائه راه‌‌حل‌هایی برای این مشکل هستند.

همه ما می‌دانیم که بیماری کرونا و شرایط فعلی برای کودکان، دانش‌آموزان و والدین بسیار چالش برانگیز است. اما والدین باید در هر شرایطی مراقب کودکان خود باشند. آموزش کودکان در دوران کرونا به صورت از راه دور است و نحوه تعامل والدین و کودکان با مدرسه تغییر پیدا کرده است. اجی مجی در این مطلب در مورد راه‌های آموزش کودکان در دوران کرونا نکات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آموزش کودکان در دوران کرونا

آموزش کودکان در دوران کرونا به چه صورتی است؟

آموزش تمامی دانش‌آموزان و کودکان در دوران کرونا به صورت آموزش از راه دور و مجازی است. متاسفانه این دوران و این شرایط وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان را بسیار تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از کودکان مطالب درسی را یاد نمی‌گیرند و علاقه‌ای به حضور در کلاس‌های آنلاین ندارند. تمامی این موارد موجب افت تحصیلی کودکان و دانش‌آموزان می‌شود. بنابراین والدین در این شرایط نقش بسیار حساس و مهمی در آموزش کودکان دارند.

کودکان نیز مانند شما در این شرایط با استرس و نگرانی روبه‌رو هستند. آن‌ها نیز مانند قبل نمی‌توانند بیرون بروند و دیگر زمانی برای بازی کردن با دوستان خود ندارند. بنابراین آن‌ها نیز مانند سایر افراد تحت استرس و نگرانی هستند. مدارس در این زمان به ادامه یادگیری و آموزش آنلاین کودکان کمک می‌کنند. اما والدین نیز باید کارهایی در این شرایط برای کودکان انجام دهند.

نقش والدین در آموزش مجازی و دوران کرونا

والدین نقش بسیار مهمی در آموزش کودکان در این شرایط دارند. آن‌ها تمام وقت خود را با کودکان سپری می‌کنند، بنابراین برای آموزش بهتر آن‌ها باید شرایط و امکاناتی را برای کودکان فراهم کنند:

1) برنامه‌ریزی مناسب

آموزش کودکان در دوران کرونا باید طبق یک برنامه‌ریزی مناسب انجام شود. کودکان ساعات مشخصی از روز را در کلاس آنلاین حضور دارند و مطالب درسی را یاد می‌گیرند. والدین بهتر است در این شرایط در کنار کودکان حضور داشته باشند و یادگیری آن‌ها را دنبال کنند. پس از کلاس آنلاین، والدین باید یک برنامه‌ریزی مناسب برای کودکان انجام دهند. زمان ایده‌آل در این شرایط برای مطالعه کودکان 2 الی 3 ساعت است.

والدین می‌توانند یک برنامه‌ریزی مناسب انجام دهند و در این 3 ساعت همراه با کودکان درس بخوانند. اگر کودکان و دانش‌آموزان مطلبی را متوجه نشدند والدین باید مطالب و مفاهیم را به آن‌ها آموزش دهند. زمانی که کودکان مفاهیم آن روز را یاد گرفتند از آن‌ها بخواهید مفاهیم را برای شما توضیح دهند. این موضوع موجب می‌شود که کودکان نه تنها مطالب را به خوبی یاد بگیرند، بلکه اعتماد به نفس آن‌ها نیز افزایش پیدا کند.

2) برخورد با صبر و حوصله

بدون شک یکی از گروه‌هایی که به خاطر بیماری کرونا بسیار دچار مشکل شده‌اند، کودکان دوره ابتدایی هستند. کودکان دوره ابتدایی در سنی قرار دارند که باید به صورت منظم مباحث درسی را آموزش ببینند، اما شرایط کرونا این امکان را از آن‌ها گرفته است. والدین باید در این شرایط با صبر و حوصله با کودکان خود برخورد کنند. اگر کودکان مطلبی را یاد نمی‌گیرند والدین نباید به هیچ عنوان عصبی شوند یا آن‌ها را دعوا کنند.

دوران ابتدایی شرایط دشوار خاص خود را دارد. حال شرایطی را نیز در نظر بگیرید که کودکان از راه دور و به صورت آنلاین مطالب را یاد می‌گیرند. بنابراین آن‌ها در شرایط دشواری قرار دارند و نمی‌توانند به راحتی مطالب را یاد بگیرند. والدین در این شرایط باید با صبر و حوصله با کودکان برخورد کنند و از آن‌ها در این شرایط دشوار حمایت کنند.

3) تهیه منابع مناسب

همان طور که می‌دانید آموزش کودکان در دوران کرونا از طریق آموزش آنلاین مدارس انجام می‌شود. این آموزش‌ها به صورت آنلاین هستند و در جلسات محدود و زمان کوتاه برگزار می‌شوند. آموزش از راه دور آنلاین می‌تواند مزایا و معایب زیادی داشته باشد. اما در حالت کلی دانش‌آموزان و کودکان در این شرایط درس را به خوبی یاد نمی‌گیرند، زیرا در همان لحظه مجبور هستند مطلبی را یاد بگیرند و به سوالات معلم پاسخ دهند. به عبارت دیگر می‌توان گفت این نوع آموزش به صورت همزمان است.

والدین در این شرایط باید به فکر انتخاب یک منبع مناسب برای کودکان باشند. منابع درسی که به کودکان در شرایط کرونا کمک کنند تا مطالب را به خوبی یاد بگیرند. اجی مجی می‌تواند بهترین انتخاب در شرایط کرونا باشد. در واقع می‌توان گفت اجی مجی یکی از برترین پکیج‌های آموزشی است که در حال حاضر به کمک بسیاری از والدین آمده است. کودکان و دانش‌آموزان برای آموزش از طریق اجی مجی نیاز به اینترنت ندارند و می‌توانند در هر زمانی از این آموزش‌ها استفاده کنند. والدین باید با تهیه این منابع به کودکان خود در این دوران کمک کنند.

آموزش کودکان در دوران کرونا

مزایا و معایب آموزش مجازی در دوران کرونا

آموزش کودکان در دوران کرونا مزایا و معایبی دارد که در این قسمت این مزایا و معایب را بررسی می‌کنیم:

مزایای آموزش کودکان در دوران کرونا

1) قابلیت دسترسی و راحتی

بدون شک یکی از مهم‌ترین مزایای آموزش کودکان از راه دور، راحتی است. آموزش از راه دور به کودکان و دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که در هر جای کشور یا در هر شهری که هستند به راحتی در کلاس‌های آنلاین حضور داشته باشند. دانش‌آموزان به راحتی می‌توانند با اتصال به اینترنت در کلاس‌های آنلاین حضور داشته باشند و مفاهیم را آموزش ببینند.

2) انعطاف‌پذیری بالا

والدین می‌توانند با توجه به شرایط مدرسه و معلمان، زمان بندی کلاس‌ها را با توجه به نیازهای فرزندان خود تنظیم کنند. به عبارت دیگر کلاس‌های آنلاین با توجه به شرایط می‌توانند انعطاف‌پذیر باشند. این موضوع موجب می‌شود که کودکان آمادگی بیشتری برای حضور در کلاس آنلاین داشته باشند و تکالیف را نیز تا زمان مشخص انجام دهند.

3) موثر و کارآمد

یادگیری و آموزش آنلاین روشی کارآمد برای ارائه درس به کودکان و دانش‌آموزان است. معلمان می‌توانند در کلاس‌های آنلاین با استفاده از ابزار آموزشی آنلاین مفاهیم و مباحث را به کودکان آموزش دهند. معلمان می‌توانند از ابزارهایی مانند موسیقی، ویدیو، پاور پوینت و … به عنوان بخشی از روش آموزشی خود استفاده کنند و مطالب را به دانش‌آموزان آموزش دهند. این روش‌ها و استفاده از آموزش آلاین معلمان را قادر می‌سازد تا با روش‌های نوین و جدید مطالب و مفاهیم را به دانش‌آموزان توضیح دهند.

4) دسترسی در هر زمان و مکانی

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای آموزش کودکان در دوران کرونا، دسترسی به کلاس‌های درسی در هر زمان و مکانی است. این آموزش‌ها اجازه می‌دهند که دانش‌آموزان در هر مکانی که باشند در کلاس‌های درسی حضور داشته باشند. از طرفی دیگر مدارس نیز این فرصت را دارند تا بدون محدودیت مکانی و زمانی به شبکه گسترده‌ای از دانش‌آموزان دسترسی داشته باشند و آموزش را در اختیار آن‌ها قرار دهند. دانش‌آموزان می‌توانند کلاس‌های آنلاین خود را ضبط کنند و در هر زمانی دوباره به این آموزش‌ها دسترسی داشته باشند.

5) مقرون به صرفه

یکی دیگر از مزایای آموزش از راه دور برای کودکان در دوران کرونا، مقرون به صرفه بودن این آموزش است. آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش از طریق مدرسه هزینه‌های کمتری دارد، زیرا هزینه‌هایی مانند هزینه حمل و نقل، هزینه خوراک و … در این نوع آموزش وجود ندارد. از طرفی دیگر تمامی آموزش‌ها به صورت آنلاین در دسترس هستند و کودکان می‌توانند بدون هزینه‌های اضافی برای کاغذ و دفتر این آموزش‌ها را مشاهده کنند.

آموزش کودکان در دوران کرونا

آموزش کودکان در دوران کرونا

معایب آموزش کودکان در دوران کرونا

1) عدم تمرکز بر روی درس

برای بسیاری از کودکان و دانش‌آموزان مطالعه در زمان کرونا به صورت آنلاین به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. بسیاری از کودکان نمی‌توانند برای یک مدت طولانی به صفحه نگاه کنند و آموزش را دنبال نمایند. کودکان برای آموزش از راه دور باید به اینترنت وصل باشند و این بدین معنی است که نوتیفیکیشن‌های متنوع از هر شبکه اجتماعی مزاحم درس خواندن آن‌ها می‌شود. از طرفی دیگر کودکان بسیار سریع حوصله‌شان سر می‌رود و به درس زیاد گوش نمی‌کنند. بنابراین معلمان باید برای جذاب و تعاملی نگه داشتن کلاس‌های آنلاین از روش‌های مختلفی استفاده کنند.

2) مشکلات مربوط به فناوری

بدون شک یکی از مهم‌ترین معایب آموزش از راه دور در دوران کرونا، مشکلات مربوط به فناوری و قطع شدن اینترنت است. اتصال به اینترنت گاهی اوقات موجب عدم برگزاری کلاس‌های آنلاین می‌شود و به عبارتی دیگر برگزاری کلاس‌ها را مختل می‌کند. ممکن است در برخی از شهرهای کوچک و بزرگ اتصال به اینترنت دشوار باشد. همین موضوع موجب می‌شود که بسیاری از کودکان کلاس‌های آنلاین را از دست بدهند. این موضوع به آموزش و یادگیری کودکان به شکل جدی تاثیر می‌گذارد.

3) احساس انزوا

دانش‌آموزان و کودکان با حضور در محیط مدرسه نکات آموزشی زیادی را آموزش می‌بینند. آن‌ها با دوستان خود بازی می‌کنند و مشکلات خود را با آن‌ها در میان می‌گذارند. محیط مدرسه به کودکان یاد می‌دهد تا تعامل بیشتری با دوستان خود داشته باشند. با این حال در کلاس‌های آنلاین، تعاملات بین کودکان و دانش‌آموزان کاهش پیدا می‌کند. این موضوع موجب می‌شود که دانش‌آموزان احساس انزوا و تنهایی کنند. به عبارت دیگر یکی از مشکلات آموزش کودکان در دوران کرونا ایجاد احساس تنهایی در کودکان است.

4) معلمان متخصص

بیماری کرونا شرایط خاصی را برای تمامی گروه‌های جامعه ایجاد کرده است. یکی از این گروه‌ها نیز معلمان و مدرسان هستند. معلمان باید درک اساسی از فناوری‌ها و آموزش‌های جدید داشته باشند. با این حال معلمان برای اینگونه تدریس آموزش داده نشده‌اند. شاید برخی از معلمان درک بسیار زیادی از فناوری و اینترنت نداشته باشند. آن‌ها ممکن است هنگام استفاده از ابزارهای آنلاین دچار اشتباهاتی شوند. بنابراین بهتر است در این شرایط نیز برای معلمان و مدرسان برنامه‌های آموزشی خاصی در نظر گرفته شود تا آن‌ها نیز کودکان را بهتر راهنمایی کنند.

5) مشکلات مربوط به سلامتی

بسیاری از والدین نگران خطرات سلامتی ناشی از زیاد نگاه کردن به صفحه نمایش هستند. کودکان ساعات بسیار زیادی را به تماشای یک صفحه نمایش می‌گذرانند. افزایش ساعات مشاهده به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کودکان و دانش‌آموزان تبدیل شده است. گاهی اوقات کودکان با مشکلاتی مانند چشم درد یا کمر درد مواجه می‌شوند. تمامی این مشکلات به دلیل سپری کردن ساعات بسیار زیاد پشت لپ‌تاپ یا موبایل است.

دانلود رایگان نمونه سوال فارسی اول دبستان

آموزش کودکان در دوران کرونا با اجی مجی

والدین می‌توانند برای یادگیری بهتر کودکان از منابع مناسبی برای آن‌ها استفاده کنند. یکی از این منابع، پکیج‌های آموزشی اجی مجی است. کودکان برای مشاهده پکیج‌های آموزشی اجی مجی نیازی به اینترنت ندارند. آن‌ها کافیست دی وی دی را در لپ‌تاپ قرار دهند و درس مورد نظر خود را انتخاب کنند. موسسه اجی مجی برای راحتی کودکان و دانش‌آموزان دوره ابتدایی تمامی درس‌های دوره ابتدایی را در پکیج‌های خاص و منحصربه‌فرد آموزش می‌دهد.

دانش‌آموزان با استفاده از پکیج‌های آموزشی اجی مجی قدرت انتخاب دارند. آن‌ها می‌توانند در هر زمانی و در هر مکانی آموزش‌ها را مشاهده کنند. اجی مجی بسیاری از مشکلات آموزش مجازی و آنلاین را کاهش داده است. دیگر مشکل قطع شدن اینترنت کودکان و والدین را اذیت نمی‌کند. کودکان بدون اتصال به اینترنت می‌توانند این پکیج‌های آموزشی را مشاهده کنند.

مهم‌ترین ویژگی‌های آموزشی اجی مجی

 • نیازی به رفت و آمد ندارد.
 • بدون اتصال به اینترنت قابل مشاهده است.
 • به کودکان قدرت انتخاب می‌دهد.
 • تمامی مباحث درسی به صورت سطر به سطر آموزش داده شده است.
 • بهترین اساتید کشور درس‌ها را تدریس می‌کنند.
 • پکیج‌ها شامل تمامی درس‌های پایه اول تا پایه ششم ابتدایی هستند.
 • معلمان همراه با آموزش از بازی و سرگرمی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان استفاده می‌کنند.
 • برای توضیح بهتر مطالب از تصاویر و انیمیشن استفاده شده است.
 • دانش‌آموزان هر موضوعی را که یاد نگرفتند را به راحتی به صورت چندین بار می‌توانند در پکیج‌ها مشاهده کنند.
 • همراه با تمامی پکیج‌ها برای دانش‌آموزان کتاب کار ارسال می‌شود.
 • آموزش‌ها کاملا ساده و قابل فهم هستند.
 • معلمان اجی مجی از میان معلمان نمونه کشوری انتخاب شده‌اند.
 • معلمان در تمامی پکیج‌های درسی سوالات احتمالی کودکان را پاسخ می‌دهند.
 • و ….

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد پکیج‌ها و تخفیف‌ها به کانال تلگرام اجی مجی مراجعه کنید. پکیج‌های رایگان اجی مجی نیز برای برقراری عدالت آموزشی به صورت رایگان در اختیار والدین قرار می‌گیرد.

پکیج های رایگان اجی مجی

فهرست